Články nejen o rekonstrukci chalupy

UV lampa Sterilight S5Q
Bydlení
PrazakVenkovanem

Pravidelná údržba dezinfekční UV lampy Sterilight 🚱

UV lampu musíte 1x ročně vypnout z elektriky, starou UV zářivku vyměnit za novou a vymontovat z lampy křemennou trubici a tu vyčistit. Dávejte si velký pozor – ta skleněná trubka ráda praská a bez ní vám doma nepoteče voda. Při výměně zářivky proto mějte při ruce vždy náhradní křemennou trubku. Pro jistotu, abyste nedopadli jako já.

Přečíst článek »
Zahrada
PrazakVenkovanem

Dopis ženě – jak zazimovat nářadí ⛄

Míša si pořád stěžuje, že venku necháváme hračky a nářadí napospas mrazivé zimě. Že prej těm věcem mráz nedělá dobře. A tak mi strká do zahradního domku kyblíčky a lopatičky, Tatru, dětská odrážedla, ale i lopaty, rýče, krumpáč, hrábě a smetáky. Aby to prý nezmrzlo.

Přečíst článek »
Důležitá kniha, která mi pomohla. Martin Perlík - Rekonstrukce rodinného domu
Rekonstrukce domu
PrazakVenkovanem

Jak rekonstruovat starý dům 🚧

V roce 2015 jsem šel na seminář. Byl jsem tam jediný, kdo neměl koupený vlastní barák 🙂 Od semináře “Nebojte se rekonstrukce domu” jsem si sliboval, že pochopím, jak si rekonstrukci správně spočítat, naplánovat i pohlídat realizaci.

Přečíst článek »

Články o rekonstrukci chalupy

Jak neudělat chybu při rekonstrukci chalupy

Jste stejní blázni jako já a chcete si koupit starý dům? A rekonstruovat ho svépomocí? Pak by se vám mohly hodit informace, jak co nedělat, abyste se vyhnuli zbytečným vícepracím, co vás budou stát peníze navíc.