Koronavirus v jižních Čechách? NOSTE roušky 😷 #RouškyVšem

SHRNUTÍ: Nosit roušky není hanba. Za to se fakt nemusíte stydět :-) Naopak, noste roušky 😷

Tady Míša, Adamova žena. Nabourala jsem se #PrazakoviVenkovanem do internetu. Jsem jako takový virus, kterého se nezbaví 😀

Adam právě kutí na zahradě, děti spí, jsou nemocné. Snad mají jen obyčejný „ještě školkový“ vir. V jižních Čechách už koronavirus máme 5. den. Doufám, že NE u nás ve Stádlci, na samotě u lesa.

TIP: Sledujte důležité weby

Začnu tím nejdůležitějším. Koukněte na tohle video. HNED

Petr Ludwig a jeho Roušky a kritické myšlení. #RouškyVšem

Co se ve videu dozvíte?

  • Proč byste měli nosit roušku. Tohle je za mě nejdůležitější.
  • Dezinfikujte si ruce a mobil.
  • Echinacea.
  • Nakopněte své srdce a kardiovaskulární systém studenou sprchou.
  • Nepijte a nekuřte.
  • Více spěte.
  • Nechoďte mezi lidi.

Co říkal ministerský zpěvák?

Ještě ve středu (11. 3. 2020) v podvečer byly jižní Čechy mezi posledními čtyřmi kraji v Česku, kde nebyl potvrzen žádný případ nákazy koronavirem. Situace se změnila ve středu pozdě večer. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na twitteru uvedl, že během středy významně vzrostl počet pozitivních případů. Kolem půl jedenácté večer oznámil, že případů je 94, což je o 31 více než v úterý večer. „Případy jsme dnes zaznamenali v Praze, Středočeském, Karlovarském, Plzeňském, Olomouckém, Moravskoslezském, Zlínském, Libereckém, Jihočeském a Jihomoravském kraji,“ vyjmenoval Adam Vojtěch.

Zdroj: https://ceskokrumlovsky.denik.cz/zpravy_region/koronavirus-uz-je-i-na-jihu-cech-20200311.html

PražákVenkovanem v koronaakci

Adam musel včera nakoupit. Nám i mé mámě v Táboře. A taky do lékárny jsem ho poslala. Lilka má ucpaný kanálek v oku, obě děti kašel a rýmu. Ale to už vlastně od ledna 🙁

Před odjezdem dostal políbení a náhubek. Tedy roušku, kterých je nedostatek. Jedno balení roušek (7 ks) máme ještě z doby, kdy jsem měla tatínka v nemocnici a chtěli jsme zamezit přenosům infekcí.

Lidi, nebojte se. #RouškyVšem

V táborské lékárně v nemocnici byl sám, kdo roušku měl. Proč? Netuším.

Do lékárny v Táborské nemocnici se přistupuje jednotlivě. Roušky ale bohužel ještě včera 14.3.2020 vůbec nikdo nenosil. Ani ty ženský v lékárně? Proč? To jako věří, že nich nechytí? Nebo nemají vlastní osobní zásobu? Nebyly prozíraví už v lednu? Nesleduji twitter? No, to asi ne 🙂

Lidi se od Adama v řadě před lékárnou vzdalovali, jak to jen šlo 🙂 Asi ze strachu, že už si je „to našlo“.

To si pište, že si nás SARS-CoV-2 našel. To si pište, že je COVID-19 dávno mezi námi.

Noste roušky! Nespoléhejte na nízkou desítku případů v Jihočeském kraji. Zamezíte zbytečnému šíření

Noste roušky, prosím!

Lidi, buďte k sobě ohleduplní, myjte si často a důkladně ruce a noste na roušky a respirátory.

V tuhle zoufalou chvíli, kdy amatéři z vlády nebyli schopni včas zajistit roušky a respirátory a ty chybí ve zdravotnictví (!!!) považuji jakoukoliv ochranu za něco lepšího než nic.

A ano, pak tu mezi námi (bez roušky) chodí jedinci, co roušky a respirátory nakupovali ve velkém, ale jak řekl David Grudl na svém Facebooku:

Pokud jste viděli video, tak už víte, že v Mongolsku byl zatím 1 pozitivní nález koronaviru. V Mongolsku totiž nosí povinně všichni roušky už od ledna. Jo mimochodem, ten s koronavirem v Mongolsku byl Francouz, co do země přijel.

#prazakVenkovanem má zatím jen tohle. Lepší rouška, nebo spíše respirátor, mu dorazí snad v pondělí 🙂

Jak to vypadá v jižních Čechách?

Hygienici potvrdili další případy nákazy koronavirem na jihu Čech, v kraji už je 13 pacientů

V Jihočeském kraji v úterý přibyly dva nové případy nákazy koronavirem. Onemocnění Covid-19 ráno potvrdily testy u ženy z Českých Budějovic a také u muže z Tábora. Průběh nemoci je v obou případech mírný.

17.3. 2020, zdroj: https://budejovice.rozhlas.cz/hygienici-potvrdili-dalsi-pripady-nakazy-koronavirem-na-jihu-cech-v-kraji-uz-je-8164581

V Jihočeském kraji je šest lidí nakažených koronavirem

V Jihočeském kraji je nyní šest případů lidí nakažených nemocí COVID-19. Je to o čtyři víc než 13. března. Jihočeští hygienici odebrali v sobotu 39 vzorků s podezřením na koronavirus, z toho byly čtyři pozitivní – u tří žen a jednoho muže.

15. 3. 2020, zdroj: https://budejcka.drbna.cz/zpravy/spolecnost/26805-v-jihoceskem-kraji-je-sest-lidi-nakazenych-koronavirem.html

Dorazí do Česka miliony chybějících roušek a respirátorů? „Trh je nyní naprosto anomální“, říká Vojtěch

Nemocnice v pátek očekávaly slibované dodávky roušek a respirátorů. Těch je ale v Česku velmi málo, a tak jich některé kraje obdržely pouze desítky nebo stovky. Například do Jihočeského kraje dorazilo jen 220 kusů.

15. 3. 2020, zdroj: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-cesko-rousky-respiratory-objednavky-letadlo-do-ciny-andrej-babis_2003150743_vtk

Hygienici nařídili devíti Jihočechům být po návratu z ciziny dva týdny doma

Jihočeští hygienici nařídili preventivní dvoutýdenní domácí karanténu zhruba dvěma desítkám lidí, kteří se vrátili z oblastí s nákazou koronavirem. V 11 případech od počátku února, v dalších devíti nyní. Nejnovější várka cestovatelů dorazila většinou ze severní Itálie.

25. 2. 2020, zdroj: https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/koronavirus-domaci-karantena-jizni-cechy.A200225_161459_budejovice-zpravy_zuf

Galerie: Koronavirus, zákazy a omezení, jižní Čechy

https://ceskokrumlovsky.denik.cz/galerie/koronavirus-zakazy-a-omezeni-jizni-cechy.html

My budeme doma v lese a počkáme

Nic rozumného stejně dělat nejde. Jasně, máme výhodu. Pracujeme z domova, ale i tak. Máme nemocné děti, já jsem sama taky nemocná. A když pracuju já, Adam hlídá děti. A zase naopak.

Každopádně vydržíme – nosit roušky a chodit mezi lidi jen, když pojedeme nakoupit. Ale ve vesnickém COOPu to snad přežijou všichni bez újmy. Každopádně #RouškyVšem. Držte se.

Míša Vránová

Míša Vránová

Leave a Replay

Kdo jsem?

Adam Vrána – spokojený venkovan, autor blogu o rekonstrukci 100 let staré chalupy. 37 let jsem prožil v panelácích v Ostravě, Praze a Berouně. Zednickou lžíci jsem vzal do ruky poprvé v roce 2018.

Živím se jako UX textař

Nejnovější zápisky

Sledujte mě na FB

Můj instáč