RECENZE: GPS lokátor pro psy 🐕 – Tractive GPS Tracker vs. Dog Tracker nano + slevový kód na 30% slevu a to chceš!

Máme doma bígla. Je to psice a říkáme ji Mimi. Všichni, kdo znáte bígly víte, že to jsou strašní útěkáři. Už jí je sice téměř 10 let a je klidnější, ale to neznamená, že někdy nezdrhne. Žijeme na samotě u lesa a nemáme ploty. Takže GPS lokátor, neboli GPS obojek pro psa zkrátka musíme mít. Jak funguje Tractive GPS Tracker, který jsme ji před pár dny pořídili? Vydrží mu baterie celý den? A je Tractive spolehlivější, než Dog Tracker Nano? 

POZOR – tady v článku najdete odkaz na nákup obojku se slevou 30 % 🙂Mladý bígl ti zdrhne – se s tím smiř!

Nejdříve něco o naší feně. Když byla Mimi mladá a žila ještě v Praze, běžně se stalo, že se „ztratila“ – čti „vzala roha“. To byla ještě mladá a neklidná a bylo třeba ji na procházkách furt hlídat. A hledat.

Tady na posteli jsou jí necelé 3 roky. Roztomilá, že? Ale pěkná potvora!

 

Naše fena Mimi v březnu 2013. Toho času ještě „pes bytový“, pravidelně koupaný, proto tak čistý a v posteli ležící 🙂

 

Tady pózuje Dáše Plotěné (tehdy ještě Kohoutové) a ukazuje, jak umí výt. Všimněte si, že má obyčejný obojek. Žádná GPSka tehdy ještě nebyla.

A co starý bígl? Zdrhá?

Dnes už je Mimi starší dáma. Letos v červnu oslaví 10. narozeniny. Přesně 10. 6. 2020.

V přepočtu na psí roky je jí úctyhodných 70 let. Takže už je v důchodu, ne? To by měla sedět na zápraží a občas zavýt na pocestného, který k nám do lesa zabloudí.

 

Mimi na zápraží ve Stádlci v únoru 2020. Ve tváří už dávno nemá ten lišácký pohled mladého bígla. Šedivej čumák napoví, že už je to dáma v letech 🙂

Jo, i starej bígl utíká. Co se v mladí naučíš…

I když už Mimi není malé štěně, ale starej pes, občas ji napadne zajít si sama na špacír. Třeba do vesnice. A hledejte pak ztracenýho bígla po vesnici. To je na hodiny. A taky na mašli.

První GPS obojek pro psy: Dog Tracker Nano

Proto jsme se s Míšou rozhodli, že než furt otráveně pořvávat po lese a jezdit nahodile po vesnici a ptát se lidí, jestli neviděli našeho bígla, bude lepší mu pořídit nějakou vysílačku.

V té době jsme měli prdlajz ponětí o GPS obojcích. Ovšem čirou náhodou se nám do cesty přimotal klient, který nově na CS trhu prodával právě GPS obojky Nano. Dnes už z trhu zmizel i díky špatným zkušenostem s podporou výrobce trackeru Nano. Ale kdo to mohl vědět koncem roku 2017, že?

Slovo dalo slovo a za 2 dny nám pošťák dovezl balíček s novým Dog Tracker Nano.

Hned při pohledu na krabici jsem cítil, že máme v rukách skvělý produkt. Takovej iPhone pro psy 😀 No považte sami. Těch výhod:

 

Dog Tracker Nano sliboval opravdu velmi příjemný zážitek z používání a to nejen pro psa, ale i páníčka: Silná baterie i vysílač, lehký na nošení, fitness funkce, odolná konstrukce… Samá pozitiva.

Co Dog Tracker Nano uměl

Papírově toho uměl docela dost. To v marketingovém oddělení v Anglii uměli vymyslet opravdu pěkně:

 • Baterie vydrží v provozu až 2 dny.
 • Obojek je bytelný o vydrží divoké dovádění psa.
 • Pro fakt brutální zacházení byl za příplatek opatřen speciálním krytem.
 • Obojek Nano uměl poslat upozornění do mobilní aplikace v případě, že pes překročí virtuální plot (který bylo potřeba v appce definovat).
 • Zobrazení historie pohybu na mapě v aplikaci v režimu 1, 4, 24 hodin a vypnuto.
 • Automatické vypínání a zapínaní na základě detekce pohybu psa = přechod do Standby režimu v případě delší neaktivity psa.
 • Fitness funkce sledující výkon a kondici psa.
 • Nahrávání procházek.

V praxi fungovalo jen to sledování polohy psa a zobrazení historie. Nikdy jsem nepřišel na to, proč nefungovalo nahrávání procházky, virtuální plot a fitness funkce. Bylo mi to šumák. Stejně jsem je nechtěl používat. Pro nás byly zbytečné. Důležité bylo, že jsem psa našel, když se zaběhl. To bylo super.

Bohužel obojek měl i své mouchy. Ačkoliv měl GPS i GSM Simku, nebylo někdy možné psa lokalizovat. Ba co hůř, někdy se obojek přepnul do Standby režimu a už se z něj nepřepnul do aktivního sledovacího režimu, i když pes vyskočil z boudy a šel na procházku do lesa.

Obé byl velký problém, protože to v praxi znamenalo, že je pes ztracený – tedy za předpokladu, že neležel v boudě nebo neběhal po dvoře v okamžiku, kdy jsme ho hledali.

Když jsem to řešil s prodejcem, poradil mi kompletně přeinstalovat aplikaci v mobilu. Nová instalace aplikace Dog Tracker Nano pomohla s tím prvním problémem – psa šlo opět lokalizovat, tj. v aplikaci jsme ho zase viděli.

Horší bylo, že reinstalace aplikace nepomohla v situaci, kdy se obojek vypnul (standby) a sám se už nezapnul. To jsem pak musel dělat ručně tlačítkem na obojku. Bohužel tohle byla vlastnost, jak jsem zjistil postupem času, kdy jsme vystřídali další 2 obojky Dog Tracker Nano.

První porucha Dog Trackeru Nano

Asi po roce fungování jsme zjistili, že obojek nám už několik dní nezaznamenal pohyb Mimi. Abyste pochopili, proč jsme si toho všimli až za několik dní – na obojek si člověk (i pes) rychle zvykne a díky tomu přestane koukat do aplikace a zjišťovat, kde pes je. Do aplikace čučíte jen v případě, že NEVÍTE, kde ten pes je. To je zkrátka zkušenost.

Dog Tracker Nano

 

Takhle vypadal první Dog Tracker Nano. 2 tlačítka, 3 diody a kus ohýbací gumky, pod kterou jsou skryty konektory pro nabíjení. Ta gumka vydržela na obojku vždy tak 3 měsíce – pak ji Mimi urvala drápama při drbání se na krku.

Proto, když se pes jednou v zimě „ztratil“ a my ho hledali v mobilu, s hrůzou jsme zjistili, že obojek nefunguje. Psa jsme naštěstí našli – stačilo usilovně řvát „MIMIIIÍÍÍÍ!“ 5 minut v kuse a on se vypotácel z lesa 😀

Psal jsem prodejci, že máme problém s lokalizací obojku. Rychle to vyhodnotil jako závadu jednoho z čidel a poslal nám obratem obojek nový výměnou za ten rozbitý. Bez keců a reklamačních formulářů. To jsem ocenil. Ono taky u obojku za bezmála 6.000 Kč jsem hladkou reklamaci tak nějak očekával.

Zajímavé je, že v UK ta cena byla nižší. Jen 145 liber. Ale to bylo i tím, že my jsme měli tu nejvyšší výbavu s outdoor krytem a obojkem.

 

Dog Tracker Nano jsme pořídili na Vánoce 2017 a zůstali jsme u této značky do ledna 2020. Ovšem za tu dobu jsme vystřídali celkem 3 (!) přístroje. Ten první se porouchal – odešlo GPS čidlo. Ten druhý měl hned z výroby vadnou baterii, takže vydržel Mimi na krku nabitý s bídou 1/2 dne. Ten třetí vydržel přesně 1 rok a taky přestal fungovat – skončil roční datový tarif.

Dog Tracker Nano vol. 2 a další porucha

Nový Nano jsme začali aktivně používat, ale hned první den jsem zjistil, že nabitý obojek se záhadně vybil už po cca 6 hodinách provozu.

Ok, řekl jsem si. Asi je to tím, že je zima a že je to nový obojek s novou baterií, která možná musí prodělat několik nabíjecích cyklů, aby dosáhla 100% úrovně nabití. Tuhle tezi jsem konzultoval i s prodejcem a ten mi to potvrdil. Ujistil mě, že kdyby se problém do pár dnů nevyřešil, ať mu obojek pošlu zpět, že mi pošle jiný.

Fajn, budeme obojek aktivně sledovat každý den, abychom viděli, že je baterka „v záběhu“, nebo je vadná. No, jako na potvoru se ukázalo, že je baterka opravdu vadná. Nebo je vadný obojek. To už se nedozvíme.

Dog Tracker Nano vol. 3 – sbohem a šáteček

Neuběhl týden a Mimi měla na krku nový Nano. Již třetí v pořadí. Tentokrát byla baterie v pohodě. Vydržela s přehledem do večera.

Staré známe problémy se zamrzáním aplikace (nutná reinstalace) a neprobuzení ze Standby režimu se během roku několikrát objevili. Ale neřešili jsme to. Shodli jsme se s Míšou, že až přijde čas, poohlédneme se po jiném výrobci.

V únoru 2020 přestal Dog Tracker Nano fungovat zase. Ale to už bylo tím, že vypršel datový tarif a my už jsme o obnovu na další rok nestáli. Místo toho jsem začal hledat náhradu. Po hodině srovnávání různých jiných GPS obojků a pročítání hodnocení v e-shopech jsem se rozhodl pro Tractive Tracker.

Mimi dostala nový GPS obojek Tractive Tracker

Mimi jsme koupili nový GPS obojek – Tractive GPS Tracker. Vypadá kompaktněji oproti Dog Tracker Nano. Je to proto, že ten první tracker tvořil celek včetně obojku. Tractive je ovšem pouze ta GPS krabička, takže to působí menší, ačkoliv není.

Tractive GPS tracker obojek pro psy

 

To je on. Nový GPS obojek pro psy. Tractive GPS Tracker. Slušivě modrý s integrovanou SIMkou a odpojitelnou baterií.

První nabití s spuštění

Obojek bylo zapotřebí po vybalení nabít. To se dělá tak, že se Tractive pomocí 2 tlačítek rozlomí na 2 poloviny. Jedna část je samotná GPS, druhá část je baterka.

K obojku je samozřejmě přibalena i nabíječka, respektive nabíjecí kabel s konektorem USB. Adaptér není součástí balení. Což chápu a není to problém.

Většina dnešních nabíječek na mobily je 2dílná – kabel a adaptér. Takže pokud máte trvale v zásuvce doma zastrčenou nabíječku na mobil, tak do ní jednou za 2 dny píchnete kabel pro nabití obojku.

 

Po „rozlomení“ obojku na dvě poloviny tu jednu vezmete a píchnete ji do přibaleného nabíjecího kabelu. Adaptér není součástí dodávky a tak musíte nabíjet pomocí vlastního, např. od mobilního telefonu (na obrázku ten bílý „fast charge“ LG)

Jak dlouho vydrží Tractive nabitý?

Tak tohle mě velmi mile překvapilo. Údajně má obojek vydržet nabitý a v provozu 2—5 dní. Při čtení popisu na Alze jsem tomu sice nevěřil, nejsem včerejší, ale třeba jo. Uvidíme.

U Dog Trackeru Nano taky psali, že obojek vydrží až 2 dny a ve skutečnosti houby.

Když obojek, teda vlastně jeho baterku, píchnete do nabíječky, rozsvítí se na ní červená dioda. Jakmile dioda zhasne, je baterka nabitá.

Nabití trvá 3 hodiny. Určitě nabíjejte vždy do plné kapacity. Nechcete přece, aby se vám to vybilo, když pes zrovna běhá někde v lese, že?

Jak obojek psa lokalizuje? Je přesný?

No, napíšu to takhle – jo, je relativně přesný. Funguje jako kterákoliv jiná GPS s určitou nepřesností klidně 10—15 metrů. Ano, je to hodně. Ale je potřeba říct, že to ve skutečnosti není žádná tragédie. Proč?

Zkuste si představit situaci, kdy venčíte psa v lese a on se vám zaběhne. Vezmete do ruky mobil a zapnete ŽIVÉ sledování, což je funkce v aplikaci Tractive. Díky tomu se zapne lokalizace obojku v intervalu každé 3 sekundy.

Jakmile satelit GPS obojek najde (to trvá klidně i půl minuty podle síly GSM signálu), tak se pozice psa na mapě v mobilu zpřesní a vy víte, jakým směrem se v tom lese vlastně dívat. Zároveň vidíte na displeji i vzdálenost v metrech mezi vámi (mobilem) a psem (GPS obojkem). Takže můžete na psa začít klidně volat, když vás uslyší. Prostě víte o něm, není ztracený.

A to je podstata GPS obojku Tractive. Pes se vám neztratí. Víte o něm.

 

1. Pes není přesně lokalizovaný; 2. Je zapnutý režim „Historie“, díky kterému vidíte pohyb psa za vymezené časové období; 3. Zapnuto živé sledování (texty i čáry zčervenaly ze standardní modré). Ta modrá tečka vedle psovy fotky je můj mobil.

Jaký je konečný verdikt?

Koupit, nebo nekoupit GPS obojek Tractive? Rozhodně koupit. Líbí se mi na něm, že baterka vydrží s přehledem 2 dny nabitá. A to má náš pes ten GPS obojek na krku od rána od 8.00 do večera do 20.00, kdy mu ho sundám a pes jde spát do kůlny.

A celý den pes pobíhá. Dnes třeba nachodil 8,36 km. Samozřejmě ten údaj berte s rezervou 🙂

Každopádně obojek (po 5 dnech používání) doporučím s klidným srdcem všem pejskařům, kteří se nechtějí strachovat o svého mazlíčka. Když víte, že se vám pes může občas zaběhnout, obojek mu kupte.

Kolik stojí obojek a datový tarif na 1 rok?

Ano, k obojku potřebujete datový tarif.

Já obojek koupil v Alze za 1.339 Kč + poštovné. Pak jsem přímo v e-shopu Tractive koupil datový tarif na 1 rok za 1.319,90 Kč + pojištění proti ztrátě, rozbití a zcizení za necelých 700 Kč, taky na 1 rok. Takže celkem 3.358 Kč s ročním tarifem a pojištěním.

 

Jak vidíte, roční datový tarif BASIC vás vyjde na 1.319,90 Kč. Když ho koupíte na 2 roky, vyjde to levněji. Nejdražší je varianta s měsíčním předplatným. Ale to je logicky kravina si tohle kupovat na měsíc, že 🙂 Když už investujete do obojku, proč byste si kupovali tarif jen na měsíc?

Kupte si obojek s 30% slevou, takže levněji než na Alze 😉

Ano, je to tak. Když si koupíte jakýkoliv obojek Tractive přímo na webu výrobce a použijete k tomu tenhle odkaz, získáte:

 • Slevu 30 % z celkové ceny 1.190 Kč – takže vás obojek vyjde jen na 833 Kč
 • Dopravu ZDARMA na adresu do Čech (fakt – zaplatíte 0 Kč poštovné).
 • Růžový nebo jiný gumový kryt obojku ZDARMA.

Chcete koupit obojek s 30% slevou přímo u výrobce? Tak klikněte na tlačítko výše a dostanete se přímo na web výrobce, kde se vám v záhlaví zobrazí pruh se slevou.

 

Vidíte ten červený pruh v záhlaví webu Tractive.com? Tak to je vaše 30% sleva na nákup, když nakoupíte přes tento odkaz

PrazakVenkovanem

PrazakVenkovanem

Leave a Replay

Kdo jsem?

Adam Vrána – spokojený venkovan, autor blogu o rekonstrukci 100 let staré chalupy. 37 let jsem prožil v panelácích v Ostravě, Praze a Berouně. Zednickou lžíci jsem vzal do ruky poprvé v roce 2018.

Živím se jako UX textař

Nejnovější zápisky

Sledujte mě na FB

Můj instáč