STAVEBNÍ DENÍK 3 – voda, odpady a 3D návrh koupelny

SHRNUTÍ: Plánujeme novou koupelnu. Máme jasnou představu, skicu jednotlivých prvků, moodboard kachliček i rozpočet. Jdeme do koupelnového studia a jsme zvědaví, jak si se zadáním poradí.

Já vím, nevypadá to zrovna idylicky, ale takové to prostě bylo. Surová realita. Přijel jsem do chalupy a viděl jsem vybouranou koupelnou až na dřeň.

Na stěnách visela stará hydroizolace. Byla to černá asfaltová lepenka. Místy byla potrhaná, jak do ní instalatéři sekali nové trubky. Nahoře na hlavou zase chyběla úplně. Asi si před 20 lety stavebníci řekli, že voda v koupelně tak vysoko stříkat nebude a tak není potřeba izolovat až nahoru.

Zbytky staré asfaltové hydroizolace v koupelně chalupy na samotě u lesa.

Řemeslníci stihli instalovat nové rozvody vody a odpadů pro vanu, sprchový kout, 2 umyvadla a závěsné WC.

V koupelně jsou na zemi původní elektrické kabely pro vodárnu napojenou na hlubinné čerpadlo do vrtu. Bude potřeba nově vybudovat elektrické zásuvky, vypínače světel a ventilátoru, také přívod pro elektrickou topnou rohož do podlahy. To bude muset nějak vyřešit elektrikář. Kde sakra vězí, už tady měl dávno být.

Rozvody vody pro sprchový kout, do stoupaček k WC v prvním patře a taky do nádržky Geberit v koupelně. Na zemi se tou dobou ještě povaluje tlakový spínač a elektroinstalace k Nautile – čerpadlu do vrtu. Tu elektriku ještě musíme přesunout do technické místnosti. Tady to nemá co dělat.
Tak tady přátelé, tady bude vana a 2 umyvadla. A to okno musíme vyměnit. Za plasťáka. Dřevěné v koupelně nechci. Stěna je ve skále, pod kterou teče voda. Takže mám strach, že to dřevo se vlivem vlhkosti bude roztahovat a okno nebude fungovat dobře.

Nová okna do koupelny budou plastová

V koupelně budeme měnit původní dřevěná okna za nová bílá plastová. Zvolil jsem značku Vekra. Ne proto, že měli nejdražší nabídku. Nejsem zastánce myšlenky, že nejdražší je nejlepší. Ale jejich obchoďák se choval nejlépe, jeho nabídka měla hlavu a patu a přijel do baráku několikrát, abychom vždy řešili detaily, které mi nebyly jasné po telefonu. Prostě borec.

Okna do koupelny jsme pro změnu vybrali plastová. Všude v domě jsme sice montovali hnědá dřevěná s izolačním trojsklem, ale v koupelně jsem se bál vlhkosti a věřil jsem, že plastové okno vydrží více. Navíc bílá okna v bílé koupelně tak nějak působí přirozeně.

Koupelnové studio v Táboře – vybrali jsme Cravt

Kompletní návrh koupelny dostal za úkol udělat pán z koupelnového studia Cravt v Táboře. Jak se s tím popere jsem sám zvědavý. Dostal moodboard s inspirací co do barev a stylu a taky nepřekročitelný rozpočet 110.000 Kč.

Studio honosné, služby mizerné. Čtete dále…

S Míšou jsme se těšili na novou koupelnu. Bohužel jsem vše musel zařizovat sám, Míša byla doma v Berouně s dětmi. Ale vlastně dobře udělala. Alespoň nemusela zažít to zklamání z výsledku snah koupelnového studia. Pán na mě furt neměl čas a nakonec si odjel na dovolenou, akčoliv jsme byli domluveni. To už se tak holt stává 🙁

Tady jsme po dobrém obědě v Bechyni a těšíme se, že pojedeme do Tábora, abychom viděli finální návrh koupelny ve 3D.

Nakonec nám pán s omluvou poslal 3D návrh e-mailem. Se 2dením zpožděním. Ale tak jo. Vypadá to přesně tak, jak jsem mu naskicoval 🙂

3D visualizace koupelny od studia Cravt v Táboře. Visualizaci umí pěkně. Škoda jen, že místo plánovaného rozpočtu 110.000 Kč přišli s nabídkou na koupelnu za 160.000 Kč. No úplně mimo 🙁

PrazakVenkovanem

PrazakVenkovanem

Leave a Replay

Kdo jsem?

Adam Vrána – spokojený venkovan, autor blogu o rekonstrukci 100 let staré chalupy. 37 let jsem prožil v panelácích v Ostravě, Praze a Berouně. Zednickou lžíci jsem vzal do ruky poprvé v roce 2018.

Živím se jako UX textař

Nejnovější zápisky

Sledujte mě na FB

Můj instáč